Önemli Linkler

Haberler

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ

İstiklal Marşımızın 1.Büyük Millet Meclisinde kabul edilişinin 92. Yıldönümünü kutluyor, İstiklâl Marşında, Türk Milletinin bağımsızlığa, hakka, vatanına ve dinine bağlılığını dile getiren Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 Tarih 16 Haziran 1936, yer İstanbul Beyoğlu'nda bulunan Mısır Apartmanının loş bir odası... Mehmet Akif son günlerini yaşayan bir hastadır. Bir ara söz İstiklal Marşına geldiğinde Mehmet Akif'in gözleri açılır ve hasta bakıcının yardımıyla doğrularak anlatmaya başlar:

 

"İstiklal Marşı... O günler ne samimi, ne heyecanlı günlerdi. O şiir, milletin o günkü heyecanının bir ifadesidir. Binbir fecayi karşısında bunalan ruhların ızdıraplar içinde halis dakikalarını beklediği bir zamanda yazılan o marş, o günlerin kıymetli bir hatırasıdır. O şiir bir daha yazılamaz. Onu ben de yazamam. Onu yazmak için o günleri görmek, o günleri yaşamak lazım. O şiir artık benim değildir. O milletin malıdır. Benim millete karşı en kıymetli hediyem budur.”

Prof.Dr. Yusuf Ziya İrbeç ANTİAD'ın 1. Kuruluş Kutlamasına Katıldı

22 Şubat 2012 tarihinde 11 işadamının bir araya gelerek kurulumunu gerçekleştirdiği ve kısa zamanda Antalya kamuoyunun yaptığı çalışmaları ile dikkatlerini üzerine çeken Antalya İşadamları Derneği, geçtiğimiz Cumartesi akşamı Royal Wings Hotel’de 1. yaşını kutladı. Derneğin 1. yaş gününe dernek üyeleri eşleriyle katılırken siyaset ve iş dünyasının tanınmış simaları da geceye katılanlar arasındaydı. 1. yaş kutlama programının sunuluğunu üstlenen ANTİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Terlemez geceye katılan isimleri tek tek okuyarak anons etti ve katılımlarından dolayı dernek adına teşekkür etti.

 

 

Read more...

Prof.Dr. Yusuf Ziya İrbeç 16-17 Şubat 2013 tarihlerinde Antalya’da Terör Sempozyumuna Katıldı

Prof.Dr. Yusuf Ziya İrbeç 16-17 Şubat 2013 tarihlerinde Antalya’da “Parlamentolar Arası Değişim ve Diyalog Projesi” kapsamında düzenlenen Terör Sempozyumuna katıldı.

''Güvenlik mi Özgürlük mü'' başlıklı oturuma katılan Prof.Dr.Yusuf Ziya İrbeç, bireylere değil, gruplara çeşitli haklar verilmesinin ülke bütünlüğü açısından zedeleyici olabileceği uyarısını yaptı.

 

 

Read more...

Site İçi Arama

Twitter

© Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç - 23. ve 24. Dönemler Antalya Milletvekili