Önemli Linkler

İmecik Köyü Yayla Şenliği yapıldı

Antalya'nın Korkuteli ilçesi Beydağlarında bu yıl 5'incisi düzenlenen İmecik Yayla Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.
İMECİKLİLER Dayanışma Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen 5. Beydağları Yayla Şenliği, istiklal Marşı'nın okunması ve dualar eşliğinde başladı. Şenliklere Korkuteli Belediye başkan vekili Muharrem Yılmaz, AK Parti ilçe başkan" Ali İbran, AK Parti Antalya Milletvekili Yusuf Ziya irbeç, Çevre Belediye başkanları, işadamları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şenlik ağalığına 6 adayın arasından çıkan Hüsamettin Güllü güçlü rakiplerini geride bırakarak 31 Bin YTL vererek 2008 yılı İmecik yayla şenliği çayır ağası oldu. Güllü omuzlar üstünde "Ben İmecik sevdalısıyım. Maddi ve manevi katkımı eksik etmeyeceğim. Rakiplerim bana meydan verdiği için teşekkür ediyorum" dedi. Şenlikte Elmalı ilçesi Mehteran takımı, 25 gencin asker yolculuğunu marşlar ve dualar eşliğinde uğurladı. Şenlikler içinde yer alan Eşek üzerinde kalay oyunu, ayakkabı kapma oyunu, sünnet yaşına gelen 10 çocuk eşek üzerinde gezdirildi.
Antalya Akdamlar köyü Halk Oyunları ve Korkuteli belediyesinin halk oyunları ekipleri solo ve takım olarak yöresel halk Oyunlarını sergiledi. Şenliklere katılan vatandaşlar Türk Halk Müziği sanatçısı Gamze Durmazer ve Kültür ve Turizm bakanlığı sanatçısı Tahsin Duru 'nun söylediği birbirinden güzel türkülerle coştu. Ardından yayla şenliğine emeği geçenlere plaket verildi.

MİLLİ GAZETE-08.07.2008

Site İçi Arama

Twitter

© Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç - 23. ve 24. Dönemler Antalya Milletvekili