Önemli Linkler

Milletvekili İrbeç: Cumhurbaşkanı seçimlerde tarafsız olmalı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç, 7 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, seçim meydanlarında parti lideri gibi görmek istemediklerini söyledi. İrbeç, "Seçmen, seçimlerde cumhurbaşkanını cumhurbaşkanı gibi, parti liderlerini parti liderleri gibi görmek istiyor." dedi.
Antalya'nın Manavgat ilçesinde düzenlenen parti kongresine gelen Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç, kongre konuşmaları sonrası Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) çıkışında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Ülke gündemiyle ilgili açıklamaları, genel başkan ve parti yönetiminin yaptığını belirten İrbeç, 7 Haziran seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı parti lideri gibi meydana inmesini değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin her bir ferdine eşit mesafede olmasını beklediklerini kaydetti. 
İrbeç, 7 Haziran seçimlerinin bir cumhurbaşkanı seçimi olmadığını, siyasi partilerin birbirleriyle yarıştığı seçim olduğunu ifade ederek, "Ülkemizde adil bir şekilde seçim yapılabilmesinin tüm şartları oluşturulmalı. Adil bir şekilde seçim yapılabilmesi için de yargının yasamanın adalet ilkelerine titizlikle sahip çıkması gerekir. Halkımız seçimlerde cumhurbaşkanı cumhurbaşkanı gibi, parti liderlerini de parti lideri gibi görmek istiyor. Cumhurbaşkanının seçimlerde tarafsız olacağını umut ediyoruz." diye konuştu. 
Diğer yandan, Avrupalıların basın ve ifade özgürlüğüne özel önem verdiklerini belirten İrbeç, insanlarının kendini ifade etmek için basın özgürlüğü önündeki tüm engellerin kaldırılması gerektiğini kaydetti. Son zamanlarda başta Avrupa Parlamentosu'nun ülkede basın özgürlüğü kısıtlamalarına yönelik ağır eleştirileri olduğunu vurgulayan İrbeç; fikir, düşünce ifade hürriyeti ve basın özgürlüğünün çok önemli olduğunu, özgür basının önündeki tüm engellerin bir an önce kaldırılmasının aciliyet arz ettiğini sözlerine ekledi.

CHA-01.02.2015

Site İçi Arama

Twitter

© Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç - 23. ve 24. Dönemler Antalya Milletvekili